Līdz šim “PROTOTECH” programmā atbalstu guvuši jau 15 biznesa ideju autori. Arī šajā uzsaukumā plānots atbalstīt vismaz 15 prototipus. “Tā ir lieliska iespēja kā attīstīt un testēt iepriekšējās iestrādes, jo atbalsta intensitāte šajā programmā sasniedz 100%. Tas nozīmē, ka dalībai programmā nav nepieciešams savs līdzfinansējums. Līdz ar to programma ir īpaši piemērota arī biznesa ideju autoriem, kuri sper tikai savus pirmos soļus zinātņietilpīgu tehnoloģiju attīstībā,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.
Vaicājot “PROTOTECH” pirmā uzsaukuma dalībniekam Ģirtam Ozoliņam un SIA “Grindclaw” līdzdibinātājam iemeslu, kas mudinājis pieteikties programmai, viņš atbild: “PROTOTECH programmai pieteicos, jo vēlējos veikt padziļinātus mūsu produkta medicīniskos testus Rīgas Stradiņa universitātē, taču pietrūka pašu līdzekļi šo testu veikšanai. Pateicoties šiem testiem, mēs guvām apliecinājumu tam, ka mūsu ergonomiskais cimds e-sporta atlētiem tiešām strādā un palīdz izvairīties no locītavu pārslodzes, un ar to saistītām traumām, spēlējot datorspēles. Šādi testi pozitīvi ietekmēs mūsu produkta vērtību klientu acīs un paver iespējas veiksmīgai biznesa attīstībai.”
LIAA Tehnoloģiju biznesa centra programma “PROTOTECH” ir veidota sadarbībā ar Latvijas universitātēm un tā piedāvā iespēju sen lolotām idejām tapt par prototipiem, kurus var realizēt labi aprīkotās laboratorijās, ar pieredzējušu mentoru atbalstu, tādā veidā, straujāk virzoties uz mērķi, radīt pasaulē pieprasītus produktus ar augstu eksportspēju. Programma ir īpaši piemērota jaunajiem profesionāļiem, zinātniekiem vai studentiem, kuriem ir iestrādes tehnoloģiski augstu attīstītu produktu veidošanā. Būtisks nosacījums atbalsta saņemšanai būs arī projekta komandas faktoram.
Pretendenti jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādei tiks vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā pārstāvētās tehnoloģiju nozares atbilstība viedajām specializācijām un ražošanas nozares tehnoloģiskajai intensitātei, pretendenta idejas novitāte, pretendenta idejas atbilstība ilgtspējīgas attīstības principiem, tehnoloģiju gatavības līmenis (TRL), produkta komerciālais potenciāls, produkta testēšanas iespējas, kā arī, komandas kopējā kompetence.
Pieteikumus atbalsta saņemšanai varēs iesniegt no 2023. gada 15. februārim līdz 10. martam platformā PROTOTECH 2.0. – atbalsts produktu vai tehnoloģiju prototipu izstrādei un attīstībai. gan fiziskas, gan juridiskas personas. Otrajā uzsaukumā plānots atbalstīt vismaz 15 prototipu izstrādi, nepārsniedzot kopējo pieejamo finansējumu 225 tūkstošus eiro.
Informatīvs tiešsaistes pasākums par TBC atbalstu prototipēšanai un sadarbības partneru piedāvājumu notiks 21. februārī plkst. 16:00 un tam varēs sekot līdz LIAA Facebook kanālā, bet ierakstā to būs iespēja noskatīties LIAA Youtube kontā.
Konsultācijas par savu produktu vai pakalpojumuidejas atbalsta saņemšanas iespējamību jau ir uzsāktas kopš 11. janvāra un tām līdz uzsaukuma beigām var pieteikties platformā Konsultācija - prototipa izstrādes atbalstam | business.gov.lv - Valsts platforma biznesa attīstībai.
Sadarbības līgumi par prototipu izstrādi ir noslēgti ar oficiālajiem projekta partneriem - Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti, taču prototipu var izstrādāt arī cita pētniecības institūcija, ar atbilstošu specializāciju un kompetenci, ņemot vērā tās tehniskās iespējas un kapacitāti.
TBC darbojas kā sadarbības platforma sekmīgai inovāciju komercializācijai, akcentu liekot uz sadarbību starp tehnoloģiski intensīvo nozaru jaunuzņēmumiem, inovatīvu ideju autoriem, pētniekiem un prototipēšanas laboratorijām, kā arī, inovāciju un jaunuzņēmumu atbalstītājiem. Līdz 2024. gada 30. aprīlim TBC plāno piesaistīt vismaz 98 biznesa ideju attīstītājus apmācībām un sniegs atbalstu vismaz 30 prototipu izstrādei.
TBC finansē Norvēģijas finanšu instruments un tas iekļaujas LIAA Biznesa inkubatoru struktūrā. Iniciatīvas mērķis ir sniegt atbalstu jaunajiem potenciālajiem uzņēmējiem, lai veicinātu biznesa ideju attīstību. Sadarbībā ar augstskolām, centrā tiks sniegts atbalsts pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai un Latvijas zinātnes sasniegumu pārvēršanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos. Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
Vairāk par TBC un tā aktivitātēm var uzzināt šeit.