Latvijas Universitātes (LU) izsludinātajā Doktorantu un zinātniskā grāda pretendentu astotajā grantu konkursā projektā “LU doktorantūras kapacitātes stiprināšana jaunā doktorantūras modeļa ietvarā” granti piešķirti divdesmit pieciem konkursa dalībniekiem.  

Zinātniski pētniecisko darbu Latvijas Universitātes projektā uzsāk Māris Seņkovs LU Bioloģijas fakultātē, Anna Angena LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, Dāvis Zavickis LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē, Tatjana Ginzburga, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Kārlis Greitāns LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrā, Edgars Bērziņš LU PPMF Pedagoģijas zinātniskajā institūtā, Inga Linde LU PPMF Pedagoģijas zinātniskajā institūtā, Marta Miķīte LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrā, Edīte Sarva LU PPMF Pedagoģijas zinātniskajā institūtā, Inese Barone LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Ildze Čakāne LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrā, Linda Mežmale LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūtā, Zane Meļķe LU Sociālo zinātņu fakultātē, Anita Zdanoviča LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, Oskars Kulmanis LU Juridiskajā fakultātē, Ērika Gribonika LU Juridiskajā fakultātē, Ilze Jansone LU Teoloģijas fakultātē, Anete Ozola LU Latviešu valodas institūtā, Patrīcija Freiberga LU Ķīmijas fakultātē.

Savukārt Latvijas Universitātes projekta sadarbības partneru institūcijā – Rebeka Ludviga Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Maija Rozenberga Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Eva Emīlija Česle Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Ksenija Korotkaja Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Edgars Liepa Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Gatis Melkus LU Matemātikas un informātikas institūtā.

Granta nosacījumi paredz, ka doktorants vai zinātniskā grāda pretendents kā granta saņēmējs projekta laikā būs darba tiesiskajās attiecībās ar Latvijas Universitāti vai tās sadarbības partneri projektā un pretendēs uz finansiālu atbalstu vismaz 12 mēnešu periodā 50 procentu apmērā no pilnas darba slodzes. Granta nosacījumi paredz, ka tā saņēmējam papildu ir jābūt nodarbinātam arī vēl citā Latvijas Universitātes vai šī projekta sadarbības partnera pētnieciskajā projektā vismaz 0,3 slodzē.

Projektā “LU doktorantūras kapacitātes stiprināšana jaunā doktorantūras modeļa ietvarā” ir paredzēts iesaistīt 130 doktorantus un zinātniskā grāda pretendentus zinātniski pētnieciskajā darbā Latvijas Universitātē un LU projekta sadarbības partneru organizācijās, kā arī piesaistīt un nodarbināt deviņus ārvalstu docētājus. Kopumā zinātniski pētnieciskā darbā veikšanai projektā grantu ieguvuši 147 doktoranti un zinātniskā grāda pretendenti.

Pašlaik notiek arī darbs pie LU Doktorantūras skolas izveides un jaunā doktorantūras modeļa ieviešanas, kas paredz, ka Latvijas Universitātes doktora studiju programmas tiks īstenotas vairākos akadēmiskajos centros sadarbībā ar ārējiem partneriem atbilstoši doktora studiju programmu zinātņu nozarei un starpdisciplinaritātei.

Grantu konkurss ir viena no aktivitātēm Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projektā “LU doktorantūras kapacitātes stiprināšana jaunā doktorantūras modeļa ietvarā”, kas tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.2.2. specifiskā atbalsta mērķa “Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās” trešās kārtas ietvaros (projekts Nr. 8.2.2.0/20/I/006).

Share

Related Content