Šogad izstādē apskatāmi darbi, kas tapuši šovasar divos ar roksmēluma papīra un dabas materiālu izmantošanu saistītos projektos. Abi projekti māksliniekiem piedāvāja iespēju eksperimentēt, ielūkoties daudzveidīgajā dabas iespēju un papīrmākslas pasaulē un realizēt savas radošās ieceres.
No 7.–13. augustam Ritē, Viesītes novadā, ar IAPMA (Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācija) atbalstu notika III starptautiskais IAPMA Papīrliešanas simpozijs, savukārt visas vasaras garumā Dzērbenes radošajā mājā “MEMBERI” ar uzņēmuma “Latvijas Valsts meži”, Kultūrkapitāla fonda un Vidzemes kultūras programmas atbalstu tika realizēts projekts “DABA RADA 2022”.
Simpozijā galvenais uzsvars bija uz dažādu šķiedru papīra izgatavošanu. Tika vārīts un tradicionālā veidā (ar koka āmuriem) sagatavots kozo – griezts un kalcinētās sodas šķīdumā vārīts banānkoks no LU Botāniskā dārza, kā arī izmantoti jau iepriekš sagatavoti augi – papardes, zāle u. c.
Projekta laikā Dzērbenes radošajā mājā “MEMBERI” tika īstenotas vairākas darbnīcas: “Papīrmākslas darbnīca”, kurā tika izgatavotas mākslinieciskas, dažādu biezumu un dažādu pieejamo augu šķiedru papīrloksnes. “Augu darbnīcā” tika pētītas augu izmantošanas iespējas: kā labāk nokrāsot papīru, šķiedru, tika apgūta batika un dabas druka – ekoprint, kā arī citi paņēmieni. “Lampu meistarklasē” papīrs no augiem pārtapa dažādu formu gaismekļos.
Lai vasarā paveikto parādītu plašākai publikai, abu projektu mākslinieki apvienojās kopīgā izstādē “DABA RADA un mēs kopā ar to!” un tagad tā būs apskatāma LU Botāniskā dārza Palmu mājas foajē.
Projektu vadītāji: Ērika Māldere, Ilze Dilāne, Aigars Lenkevičs un Ērika Zutere.
LU Botāniskais dārzs ir vecākais botāniskais dārzs Latvijā, un tā svarīgākie darbības virzieni ir pētniecība un studiju procesa nodrošināšana, kā arī sabiedrības vides apziņas veidošana, lai sekmētu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. Dārza aptuveni 15 hektāru lielā brīvdabas teritorija un siltumnīcas nodrošina mājvietu ap 5600 augu taksoniem, bet apmeklētājiem piedāvā skaistu pastaigu un kulturālas atpūtas vietu, kā arī iespēju iepazīt augu valsts daudzveidību.