Programma ir veidota divās daļās. Pirmā daļa norisināsies Latvijā no 2022. gada 11. aprīļa līdz 4. jūnijam, kur nodarbību laikā dalībnieki gūs praktiskas zināšanas un iemaņas, lai efektīvāk spētu īstenot savu ieceri. Latvijas daļas noslēgumā dalībnieki savas biznesa idejas prezentēs žūrijai pasākumā “Lāča miga”, un 14 visaugstāk novērtētie dalībnieki saņems iespēju piedalīties programmas otrajā daļā – Kembridžā. Brauciens uz Lielbritāniju ir ieplānots 2022. gada augustā, lai tur pavadītu pilnu nedēļu intensīvā darbā. Dalībniekiem tiks līdzfinansētas naktsmītnes izmaksas Kembridžā.
“Aicinu pieteikties programmā visus, kuriem ir biznesa ideja, bet vēl nav skaidrs, vai tas varētu vai nevarētu aiziet. Šī ir laba iespēja to pārbaudīt, saņemt vērtējumu no malas un tiešām mesties iekšā biznesā, ja viss strādā tā, kā sākotnēji plānots”, iesaka programmas absolvents Jānis Jaško, līdzdibinātājs uzņēmumā “WeedBot”, kas attīsta nezāļu likvidēšanas robotu lauksaimniecībai.
Programmas nolūks ir iedrošināt pievērsties uzņēmējdarbībai ar starptautisku perspektīvu, veidot izpratni par ilgtspējīgas uzņēmējdarbības kultūru un paaugstināt jauno uzņēmēju konkurētspēju. Piesakoties programmai individuāli vai ar komandu, dalībniekiem tiek dota iespēja attīstīt savu biznesa ideju pieredzējušu mentoru un lektoru sabiedrībā. Programmai var pieteikties gan jauni cilvēki, gan cilvēki ar pieredzi kādā specialitātē, bet bez līdzšinējas pieredzes uzņēmējdarbībā. Programmas uzdevums ir sniegt dalībniekiem zināšanas, pieredzi un kontaktus uzņēmējdarbības veidošanai.
“Jaunajiem uzņēmējiem un studentiem tā ir teicama iespēja – darboties ar savu ideju “drošā” vidē, satikt jaunus cilvēkus, veidot savu profesionālo kontaktu tīklu Latvijā un arī starptautiski. Programmas Kembridžas modulis ir ļoti piesātināts ar Kembridžas vēstures un inovāciju atmosfēru, tikšanām ar neparastiem cilvēkiem, pārliecinātiem lektoriem un uzņēmējiem. Smelties šo pieredzi ir vērtīgs ieguvums, kas dos stimulu uzņēmējdarbībai nākamajiem gadiem”, stāsta programmas koordinators Elmārs Baltiņš.
Programmu jau septīto reizi īsteno biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku, profesoru Alanu Barelu un Anglia Ruskin University Kembridžā. Līdz šim programmu absolvējuši 112 dalībnieki un vismaz 11 no viņiem pēc programmas norises ir izveidojuši vai attīstījuši savus uzņēmumus. Daudzi programmas absolventi ir būtiski mainījuši savu karjeru. Programmas partneri ir Cambridge Learning Gateway, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Kuldīgas novada pašvaldība, Rīgas Tehniskā universitāte un Ventspils Augstskola.
Vairāk par programmu iespējams uzzināt, kā arī elektroniski pieteikties līdz 2022. gada 19. aprīlim var mājaslapā https://www.connectlatvia.lv/cvc/.