Cik lielā mērā pandēmija ir ietekmējusi zinātni Latvijā un kādas ir akūtākās problēmas pētnieku vidū šobrīd? Kā ne vien tikt galā ar pandēmijas radītajiem šķēršļiem pētniecībā, bet arī īstenot tās radītās iespējas? Kā tiks izmantotas no pandēmijas perioda gūtās atziņas un kurp zinātne Latvijā virzīsies tālāk – uz priekšu vai atpakaļ?
Daloties savā pieredzē un viedokļos par zinātnes telpu Latvijā pirms un pēc pandēmijas, uzaicinātie eksperti sarunas laikā centīsies iezīmēt esošo situāciju pētniecībā un diskutēs par to, kāda būs zinātne Latvijā jau tuvākajā nākotnē.
Paneļdiskusijā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes dekāns Jurģis Poriņš, Vidzemes Augstskolas (ViA) Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne un HESPI pētniece Agnese Dāvidsone, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne.
Diskusiju moderēs LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas “LU DF LAB” administrators Kaspars Eglītis.
Paneļdiskusija norisināsies LU Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, un tās apmeklētāji ir aicināti pieteikt savu dalību šeit: https://ej.uz/MundusPaneldiskusija .
Plašāka informācija par paneļdiskusiju ir pieejama tās Facebook pasākumā.
Paneļdiskusija noritēs LU Studentu padomes (LU SP) organizētās LU Studentu zinātniskās konferences ietvaros. Dalība paneļdiskusijā un konferencē ir bez maksas. Plašāka informācija par konferences norisi pieejama tās mājaslapā https://konference.lusp.lv/.