Latvijai joprojām katastrofāli trūkst IKT nozares speciālistu. Ik gadu Latvijā IKT studijas beidz aptuveni 700 studenti, taču valstij nepieciešami 3000 IKT nozares speciālistu. Šobrīd Latvijā ITK nozarē strādā vien 1,9% no visiem nodarbinātajiem; Zviedrijā un Somijā to skaits ir divas reizes lielāks – 4% no kopējā nodarbināto skaita. Prognozes liecina, ka 2022. gadā Latvijā jau trūks aptuveni 3000 IKT jomas speciālistu, bet visā Eiropā – ap 500 000. Talantam ir izšķiroša nozīme jebkuras nozares izaugsmē un attīstībā, tādēļ valstij steidzami nepieciešams liels skaits augsti kvalificētu speciālistu.
Piedāvātā mācību programma "Seeds for the Future" ir lieliska iespēja ne vien iegūt starptautisku pieredzi pie IKT profesionāļiem, bet arī saņemt zināšanas, kas būs noderīgas gan studiju procesā, gan arī turpmākās karjeras veidošanā.
Dalībai programmā "Seeds for the Future" aicināti pieteikties ITK nozares bakalaura, maģistra un doktorantūras studenti ar labām angļu valodas zināšanām. Kopumā plānots atlasīt 30 studentus, pa desmit katrā Baltijas valstī. Lai piedalītos atlases konkursā, studentiem jāiesniedz motivācijas vēstule ar dalības pamatojumu, kā arī informācija par savu tehnoloģisko zināšanu līmeni.
Studenti, kuri nebūs izturējuši konkursa atlasi, varēs kā brīvklausītāji piedalīties daļā no programmā piedāvātajiem kursiem - gan tiešraides sesijās, gan arī studēt ierakstītos kursus Huawei tiešsaistes apmācību platformā.
"Ņemot vērā klātienes tikšanās ierobežojumus, programmas koncepcija šogad tiek īstenota tiešsaistē - studenti piedalīsies apmācībās vienlaikus visās Baltijas valstīs: Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šodien, 16. septembrī, uzsākam studentu pieteikumu reģistrāciju programmai," informē Inese Šuļžanoka, "Huawei Technologies Latvia" komunikācijas vadītāja.
Piecu dienu apmācību programma ietvers nodarbības par jaunākajām tehnoloģijām, tostarp 5G, mākoņdatošanu, mākslīgo intelektu, lietu internetu, kā arī praktiskus kursus personības izaugsmei un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Studentiem tiks piedāvātas arī ārvalstu vieslektoru lekcijas par kiberdrošību un digitālo transformāciju. Interesentiem būs arī iespēja piedalīties virtuālā ekskursijā pa Huawei ražotni. Pēc gala pārbaudes darbu nokārtošanas studenti noslēgumā saņems kursa "Sēklas Nākotnei" sertifikātu un arī citas balvas.
"Huawei ir pasaules līderis jaunākajās IKT tehnoloģijās. Kā vienu no mērķiem kompānija ir izvirzījusi atbalstu jauno talantu izglītošanā. Programmas "Seeds for the Future" ietvaros, uzņēmums sadarbojas ar pasaulē vadošajām universitātēm. Tas dod iespēju studentiem paralēli augstas klases augstskolu akadēmiskajai programmai gūt arī papildus teorētiskās zināšanas par aktualitātēm nozarē, ko sniegs mūsu eksperti, un - galvenais - arī svarīgas praktiskās iemaņas. Mēs vēlamies atbalstīt jaunos talantus, kuri būs nākotnes IKT nozares līderi Latvijā un pasaulē," saka I. Šuļžanoka.
Plānots, ka šogad kopumā apmācību programmā piedalīsies aptuveni 2000 studentu no 60 pasaules valstīm. Plašāku informāciju par programmas piedāvājumu un jaunumiem var uzzināt mājaslapā. Studentu programmu "Seeds for the Future" tehnoloģiju uzņēmums Huawei izveidoja 2008. gadā. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt IKT nozares talantus un veidot saikni starp valstīm un kultūrām, veicināt izpratni un interesi par IKT nozari, dalīties ar zināšanām un pieredzi globālajā uzņēmējdarbības vidē.
Huawei mērķis ir veicināt globālās informācijas tehnoloģiju un komunikāciju (IKT) nozares progresu, paplašināt studentu zināšanas par jaunākajiem pasaules tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kā arī akcentēt digitālās kopienas un IKT profesionāļu nozīmi nākotnē.