LU ĶF absolventi strādā uzņēmumos un zinātniskajās iestādēs, kļūstot par ķīmiķi, pētnieku, zinātnieku – zinātnisko asistentu vai pētnieku. Absolventi var strādāt arī pētnieciskajās kvalitātes kontroles laboratorijās, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.
LU Ķīmijas fakultātei ir plašs sadarbības tīkls ar Latvijas rūpniecības uzņēmumiem un zinātniskajiem institūtiem, piemēram, AS “Olainfarm”, AS “Grindeks”, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR”, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu, Latvijas Organiskās sintēzes institūtu u. c., kas jau studiju laikā studentiem nodrošina iespēju būt ciešā sasaistē ar nozares profesionāļiem un aktīvi piedalīties modernu zinātnisko pētījumu veikšanā.
“Lai taptu par ķīmiķi, nav jādodas uz svešām augstskolām, jo gan ķīmijas bakalaura programma, gan maģistra programma LU ir tikpat prestiža kā citur. Jau studiju laikā ir iespējams praktizēties dažādās laboratorijās un uzņēmumos, kas palīdz attīstīt gan profesionālās prasmes, gan personīgo izaugsmi,” skaidro LU ĶF dekāns docents Jāzeps Logins.
Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes bakalaura un maģistra studiju programmām ir piešķirta Eiropā atzīta ‘’Ķīmijas tematiskā tīkla asociācijas” (ECTNA) komisijas kvalitātes zīme “Eurobachelor in Chemistry” un “Euromaster in Chemistry”.
Studiju programmas
Programmas absolventi iegūst Eiropā atzītu diplomu, jo programmai ir Eiropas ķīmijas tematiskā tīkla asociācijas (ECTNA) komisijas kvalitātes zīme “Eurobachelor in Chemistry”. Studenti otrajā kursā, pierādot sevi un pielietojot savas zināšanas, var uzsākt pētījumus līdzdarbojoties fakultātes vai institūtu pētnieku grupās un apgūt turpmākajās darba vietās pieprasītas prasmes: organisko sintēzi, modernās instrumentālās analīzes, pārtikas ķīmiju u.c.
Studiju programma izstrādāta balstoties uz darba aizsardzības vecākā speciālista profesijas standartu, kā arī tās izstrādē ņemti vērā jaunākie OSHA-EU organizēto pētījumu rezultāti par tendencēm darba vides risku attīstībā un EK norādes uz prioritātēm. Tā vērsta uz mainīgās sabiedrības un darba tirgus vajadzībām, pilnveidojot prasmes, kas nodrošinās iegūti prasmju un kompetenču atbilstību nozares attīstības tendencēm nākotnē.
Studiju programmas mērķis ir sagatavot darba aizsardzības speciālistu kā mērķtiecīgu personību, kas spēj organizēt, izveidot un vadīt darba drošības sistēmu uzņēmumā un spēj iesaistīt strādājošos savas darba vides uzlabošanā, līdz ar to nodrošinot visu strādājošo dzīves kvalitātes uzlabošanos.
Iepazīsti savu nākotnes fakultāti video stāstos!
- Fakultātes video
- Rīga TV24 raidījuma “Izvēlies panākumus!” ĶF ieraksts
- Facebook tiešraides ieraksts
- Informācija par fakultāti
Elektroniskā pieteikšanās studijām un pieteikumu elektroniskā apstiprināšana portālā www.latvija.lv norisināsies no 13. jūlija līdz 2. augustam. Savukārt elektronisko pieteikumu klātienē varēs apstiprināt no 27. jūlija līdz 3. augustam, bet pieteikumu izveidot un apstiprināt klātienē vienā no augstskolu uzņemšanas punktiem varēs no 27. jūlija līdz 3. augustam.
Aicinām iepazīties ar uzņemšanas kārtību LU mājaslapā.
Ja radušies jautājumi par iestāšanos LU:
Zvani: 67034444.
Raksti: studijas@lu.lv, Whatsapp 24789066 vai Facebook: @latvijasuniversitate.
Uzdod jautājumus klātienē: Informācijas centrā Raiņa bulv. 19.
Izvēlies panākumus! Studē LU!