2020. gadu basketbola komanda “Latvijas Universitāte” iesākusi ar ļoti svarīgu uzvaru pār BC Valga – Valka/Maks&Moorits komandu ar rezultātu 81:66. Komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Rendijs Feikners ar 17 punktiem, bet vēl noteikti jāizceļ Edvards Mežulis, kuram double – double – 11 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Spēles rezultātu ar četriem punktiem pēc kārtas atklāja Kārlis Žunda, izvirzot Latvijas Universitāti vadībā (4:0), tomēr uz tablo pēc mirkļa līdzsvars – 4:4. Divus punktus studentu labā guva Gustavs Kārlis Kampuss, panākot 6:4. Spēle pirmajā ceturtdaļā bija diezgan mazrezultatīva, kad pēc Arta Arnīša diviem punktiem rezultāts mums par labu (8:6), bet nospēlēta jau nedaudz vairāk kā puse no ceturtdaļas. Rendijs Feikners iemeta pustālo metienu, pēc tam pats precīzs no tālmetiena līnijas un rezultāts vēl patīkamāks – 13:9. Renārs Birkāns iemeta 2 punktus, Rendijs Feikners pievienoja komandai vēl 3 punktus, un ceturtdaļu ar diviem precīziem soda metieniem un vēl diviem punktiem noslēdza Anrijs Miška (24:19).

Otrajā ceturtdaļā mājinieki spēja pietuvoties (23:24), kamēr mums pirmos punktus guva Artis Arnītis (26:23). Mirkli vēlāk Valgas komanda panāca izlīdzinājumu (26:26), kā arī izvirzījās vadībā (28:26). Kārlis Žunda vēlreiz izlīdzināja rezultātu (28:28), kamēr sekoja minūtes pārtraukums. Pēc komandas kopsapulces studentu labā precīzs bija Edvards Mežulis (30:30), kā arī Artis Arnītis pievienoja 2 punktus (32:30). Ceturtdaļas beigas veiksmīgākas padevās Latvijas Universitātei, pēc Kārļa Žundas diviem sodiņiem rezultāts jau 35:30. Komandai izdevās noturēt šo piecu punktu pārsvaru un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 40:35.

Trešajā spēles nogrieznī studentiem punktus pirmais guva Anrijs Miška (42:37). Pēc Edvarda Mežuļa piespēles ar danku izcēlās Kārlis Žunda (44:37), pēc tam pats Edvards Mežulis guva 2+1 punktus, kad izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu (47:39). Mirkli vēlāk vēl divi punkti viņam no soda metienu līnijas un divi punkti arī Rendijam Feikneram (51:39), pēc kā sekoja pretinieku minūtes pārtraukums. Latvijas Universitāte turpināja spēlēt pārliecinoši, 3 punktus gūstot Rendijam Feikneram, bet 2 punktus pievienojot Renāram Birkānam (56:41). Aivis Lēmanis realizēja vienu soda metienu, Renārs Birkāns precīzs no 2 punktu atzīmes, kopsummā jau 59:41. Gustavs Kārlis Kampuss iemeta trejaci un komandai sasniedza jau +19 (66:47), ar šādu rezultātu arī noslēdzoties spēlētām trīsdesmit minūtēm.

Pēdējā ceturtdaļā mājinieki vēl centās samazināt rezultātu starpību, kad pirmie guva punktus. Komandas pirmos punktus mūsējiem guva Renārs Birkāns (68:52). Anrijs Miška arī atzīmējās ar precīzu raidījumu grozā (70:54). Kad atlika spēlēt vairs tikai trīs minūtes, Valgas komanda bija pietuvojusies līdz -10 (64:74). Mūsējie uzvaru nebija gatavi atdot, vispirms precīzam esot Renāram Birkānam, tad Edvardam Mežulim, kā arī Albertam Putānam, kad rezultāts atkal stabilāks – 80:64. Arvīds Dambenieks atzīmējās ar vienu precīzu sodiņu un spēle noslēdzās ar rezultātu 81:66.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Feikners 17, R. Birkāns 16, K. Žunda 12 (6ab.), E. Mežulis 11 (11ab.), A. Miška 10, A. Arnītis 6, G. K. Kampuss 5, A. Putāns 2, A. Dambenieks 1, A. Lēmanis 1, A. Šnipke

Nākamo spēli komanda aizvadīs sestdien, 11. janvārī, plkst. 19.00, dodoties izbraukumā pie Tartu Ulikool komandas.