Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda svētdien, 16. decembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā uzņēma “Valmiera Glass/ViA” basketbolistus. Spraigā un emocionālā cīņā pārāki bija LU studenti, izcīnot uzvaru ar rezultātu 80:71. Rezultatīvākais spēlētājs LU rindās bija Linards Jaunzems, kura kontā 24 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

Spēles rezultātu, realizējot vienu no diviem soda metieniem, atklāja Rendijs Feikners. Pretinieki atbildēja ar diviem punktiem, ievadot cīņu punkts punktā. Pirmās ceturtdaļas vidū LU basketbolistiem izdevās veikt astoņu punktu izrāvienu (13:6), liekot valmieriešiem izmantot pirmo minūtes pārtraukumu. Pēc tā viesiem izdevās samazināt savu deficītu vairs tikai līdz diviem punktiem (16:14). Latvijas Universitātes galvenais treneris Guntis Endzels saņēma tehnisko piezīmi un bija spiests atstāt basketbola zāli, komandas vadību liekot pārņemt trenerim Gunāram Gailītim. Tam sekojošie divi soda metieni ļāva “Valmiera Glass/ViA” izlīdzināt rezultātu (16:16). Renārs Birkāns atjaunoja vadību laukuma saimniekiem, taču sekoja pretinieku trīs punkti (18:19). Turpinājās saspringta cīņa, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 23:25.

Otro ceturtdaļu pretinieki iesāka ar pieciem punktiem pēc kārtas (23:30). Latvijas Universitātei ar 12:0 izrāvienu izdevās atspēlēties un atjaunot sev vadību (35:30). Šo sēriju pārtrauca “Valmiera Glass/ViA” sekmīgs “trejacis”, kam sekoja vēl divi punkti pretiniekiem un atkal uz tablo bija līdzsvars (35:35). LU izmantoja minūtes pārtraukumu, pēc tā precīzs no tālas distances bija Linards Jaunzems (38:35). Pārsvaru mājiniekiem izdevās saglabāt teju līdz pirmā puslaika izskaņai, tomēr punktu tam pielika viesi, panākot sev minimālu pārsvaru – 42:43.

Trešās ceturtdaļas ievads izvērtās mazrezultatīvs, taču, tuvojoties tās vidum, Latvijas Universitātei izdevās veikt desmit bezatbildes punktu sēriju, izvirzoties spēles vadībā (52:45). Sekoja minūti garā apspriede viesiem, taču arī pēc tās laukumā dominēja LU, panākot jau +10 (55:45). Rezultāta starpībai sasniedzot 12 punktus (61:49), valmierieši izmantoja vēl vienu minūtes pārtraukumu, kas gan būtiskas izmaiņas spēles ritējumā neienesa. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas – 64:54.

Noslēdzošo ceturksni atklāja Kārļa Žundas divi tālmetieni pēc kārtas (70:54), piespiežot vidzemniekus atkal sanākt uz minūtes apspriedi. “Valmiera Glass/ViA” deviņus punktus atspēlēja (70:63), kamēr to izrāvienu pārtrauca Žundas divi punkti ar sodu (73:63). Spraigi aizritēja arī spēles pēdējās minūtes, tomēr Latvijas Universitāte prata izcīnīt uzvaru, esot pārāki ar rezultātu 80:71.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes komandā bija Linards Jaunzems, gūstot 24 punktus un izcīnot 14 bumbas zem groziem, savukārt attiecīgi 17 un 14 punktu Kārļa Žundas un Rendija Feiknera kontā.

Nākamo spēli Latvijas Universitātes komanda aizvadīs 22. decembrī izbraukumā, tiekoties ar “Taltech” komandu no Tallinas, savukārt savā laukumā LU basketbolisti atgriezīsies jau jaunajā gadā, kad 5. janvārī paredzēta mērošanās spēkiem ar BK Ventspils vienību.

Latvijas Universitāte: Valmiera Glass/ViA 80:71 (23:25;19:18;22:11;16:17)

Latvijas Universitāte: Jaunzems 24+14AB+5RP, Žunda 17+5AB, Feikners 14+5AB, Birkāns 9+6AB, Mežulis 7, Arnītis 3, Dambenieks 2, Lēmanis 2, Šnipke 2, Kampuss, Gertners, Putāns.