Foto: Jānis Brencis

Trešdien, 29. maijā, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā notiks ētikas lasījumu cikla "Lietišķās ētikas aktualitātes" otrā lekcija "Bioētikas problēmas 20. un 21. gadsimta daiļliteratūrā". To lasīs Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes asociētā profesore Signe Mežinska. Ieeja bez maksas.

Bioētika ir 20. gadsimta otrajā pusē izveidojusies lietišķās (pielietojamās) ētikas nozare, kas reflektē par ētikas problēmām, kuras rodas, attīstoties medicīnai un bioloģijai. Bioētikas problēmu loku veido jautājumi par cilvēka dzīves sākumu un noslēgumu, tehnoloģiju pielietojumu un pētniecības ētiku dzīvības zinātnēs, dzīvnieku morālo statusu, cilvēka attiecībām ar vidi, kā arī klasiskās medicīnas ētikas problēmas.

Tomēr atbildes uz bioētikas izvirzītajiem jautājumiem tiek meklētas ne tikai specializētajā literatūrā un filozofu debatēs, bioētikas tēmu loks ir plaši izvērsts arī 20. gadsimta daiļliteratūrā. Lekcijā ar piemēriem tiks analizēta bioētikas un literatūras mijiedarbība, stāstu nozīme bioētikā, literatūras loma sabiedriskās domas un argumentācijas veidošanā par bioētikas problēmām.

Signe Mežinska LU ir ieguvusi maģistra grādu filozofijā, Union Graduate College (ASV) maģistra grādu bioētikā un Rīgas Stradiņa universitātē doktora grādu veselības un slimības socioloģijā. Pētnieciskās intereses – biomedicīnas pētījumu ētika, reprodukcijas ētika, biotehnoloģiju ētiskie aspekti, ārsta un pacienta attiecības, medikamentu reklāmas ētiskie aspekti.

Share