Latvijas Universitāte aicina jaunos zinātniekus, kā arī institūcijas un organizācijas, kas strādā ar reģionālās attīstības jautājumiem, piedalīties starptautiskā seminārā par sociālekonomiskās situācijas izmaiņu ietekmi uz galvaspilsētām „Vai galvaspilsētas izmanto pārmaiņas savā labā?” (Capital Cities: Embracing the Change and Tapping into Opportunities).

Seminārs notiks 13.decembrī no plkst. 10:00-17:00 Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā (3.stāvs, Aspazijas bulv.28).

Vairāk kā desmit jaunie zinātnieki un jau pieredzējuši pētnieki no Polijas, Ukrainas, Beļģijas, Krievijas un Latvijas sniegs ziņojumus par šādām tēmām:

1. Galvenās galvaspilsētu attīstības tendences.

2. Proaktīva un stratēģiska pieeja telpiskajai plānošanai.

3. Jauni faktori, kas ietekmē pilsētu attīstības tendences.

4. Pētniecība un attīstība Eiropas galvaspilsētās.

5. Investīciju nekustamā īpašumā ietekme uz Rīgas telpisko un funkcionālo struktūru.

6. Vietējo kopienu attīstības iespējas galvaspilsētā.

7. Teritoriālais mārketings - pilsētas attīstības rīks.

Semināru organizē Latvijas Universitātes Žana Monē izcilības centrs un Reģionālo studiju asociācija (Lielbritānija) sadarbībā ar biedrību „Baltijas Starpreģionālais attīstības centrs”. Šis būs jau trešais pētniecības tīkla „Globālās ekonomiskās krīzes ietekme uz galvaspilsētām” organizētais seminārs. Pirmie divi notika Varšavā un Kijevā.

Reģistrēšanās semināram līdz 11.decembrim, sūtot pieteikumu uz epastu baltina.lu@gmail.com. Vietu skaits ir ierobežots.

Papildus informācija:

Līga Baltiņa

Žana Monē Izcilības centra eksperte

Latvijas Universitāte

baltina.lu@gmail.com

(angļu val.)

Semināru finansiāli atbalsta Reģionālo studiju Asociācija, Latvijas Universitāte un Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Dalīties