2013.gada 20.februārī LU doktorantūras skolas "Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās" kolokvija ietvaros notika 2011.gada septembrī Latvijas Universitātē organizētās konferences "European Integration and Baltic Sea Region: Diversity and Perspectives" otrā zinātnisko rakstu izdevuma prezentācija - "European Integration and Baltic Sea Studies: University-Business Partnership through the Triple Helix Approach" (Muravska, T., Prause, G. (ed.) (2012), Berlin: BWV • BERLINER WISSENSCHAFTS-VELAG).

Prezentācijā ar uzrunu grāmatas autoriem piedalījās doktorantūras skolas Vadības padomes priekšsēdētaja un viena no grāmatas zinātniskajiem redaktoriem profesore Dr. Tatjana Muravska un Vadības padomes dalībniece profesore Dr. Biruta Sloka. Tāpat pasākumā piedalījās grāmatas autori - Tallinas Tehniskās universitātes asoc.profesors, politikas zinātņu doktors Mihails Rodins, Latvijas augstākās izglītības iestāžu doktorantūras un maģistra programmu studenti, kā arī ārvalstu pētnieki un studenti. Grāmatas prezentācijā tika uzsvērts un augstu novērtēts autoru darbs trīspusējās sadarbības pieejas ("triple helix approach") teorētiskai un praktiskai izpētei un analīzei, kas uzskatāms par vienu no pirmajiem zinātniskajiem ieguldījumiem šajā jomā Latvijā. Prezentācijas dalībnieku izteica pateicību par iespēju piedalīties grāmatas tapšanā, kā arī interesi un cerību par regulāra doktorantūras skolas zinātniskā žurnāla izveidošanu, kas Eiropas un Baltijas jūras reģiona integrācijas kontekstā turpinātu sniegt ieguldījumu ari trīspusējās sadarbības pieejas izpētē un praktiskā izmantošanā. Grāmatas "European Integration and Baltic Sea Studies: University-Business Partnership through the Triple Helix Approach" sagatavošanā un izdošanā piedalījās Latvijas Universitāte, tās doktorantūras skola "Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās", Latvijas-Vācijas Augstskolu birojs Rīgā, Vismāras biznesa skola Vācijā, kā arī vairāk kā 40 zinātnisko rakstu autori un recenzenti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas,  Francijas, Polijas, Beļģijas, Ukrainas, Norvēģijas, Kanādas un Itālijas. Aicinām apskatīt izdevuma elektronisko versiju daļējā apjomā LU Eiropas un sabiedrības attīstības studiju akadēmiskā centra mājas lapā - www.lu.lv/cets/research/publications/, un Berlīnes izdevniecības BWV - Berliner Wissenschafts-Verlag GmbH mājas lapā bwv.verlag-online.eu/shop/bwv/apply/viewdetail/id/4593/.

Dalīties