Projekta partneru sanāksmes laikā tika apspriestas galvenās GIFT projekta aktivitātes un to ieviešanas progress, diskutējot par izaicinājumiem, kas saistīti ar veiksmīgu projekta ieviešanu. Vizītes ietvaros notika vietējo reģionālo ieinteresēto pušu un jomas ekspertu grupas sanāksme, kas sekmēja diskusijas ar vietējo atbildīgo institūciju pārstāvjiem un ekspertiem par zaļās infrastruktūras attīstības iespējām un izaicinājumiem tās uzlabošanai Emīlijas-Romanjas reģionā. Tika izcelti divi reģiona finansētie projekti, kas atrodas Ričones (Riccione) un Bellarija-Idžea Marina (Bellaria – Igea Marina) pašvaldībās un, kuru mērķis ir uzlabot pilsētu zaļās zonas un aizsargāt vietējos dabas resursus, demonstrējot gan Emīlijas-Romanjas reģiona, gan Rimini provinces apņemšanos veicināt zaļās infrastruktūras attīstību, kas atbilst vides un kopienas labklājības vajadzībām.
Projekta sanāksme veicināja sadarbību starp projekta partneriem un vietējo atbildīgo institūciju pārstāvjiem, kā arī jomas ekspertiem, uzsverot integrētas politikas un labo prakšu nozīmi ilgtspējīgas teritoriālās attīstības nodrošināšanai.
Projekta vizītes turpinājumā, šā gada 24. un 25. oktobrī notika GIFT projekta profesionālās pieredzes apmaiņa, kurā ekspertīzi nodrošināja Horvātijas un Zviedrijas pārstāvji ar projekta padomdevēja partnera - LU ESASAC darbinieku līdzdalību. Pieredzes apmaiņas ietvaros notika mācību vizītes, kurās eksperti iepazinās ar Rimini provinces nozīmīgākajiem zaļās infrastruktūras piemēriem - Parko del Mare (Parco del Mare), Parko Marčija (Parco Marecchia) un Ekovija del Konča (Ecovia del Conca). Šie ilgtspējīgas zaļās infrastruktūras pārvaldības piemēri Rimini apkaimē ir labās prakses tam, kā līdzīgos ģeogrāfiskos un klimatiskos apstākļos iespējams nodrošināt un uzlabot zaļās infrastruktūras integrēšanu reģionālajā politikā.
Profesionālās pieredzes apmaiņas vizīte sniedza iespēju Rimini provinces pārstāvjiem īstenot tiešu dialogu starp saviem, Horvātijas un Zviedrijas ekspertiem par zaļās infrastruktūras ilgtspēju un vides aizsardzību, lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu zaļo politiku. Projekta Horvātijas un Zviedrijas eksperti tuvākajos mēnešos piedāvās novērtējuma ziņojumu ar rekomendācijām Rimini provincei iespējamiem turpmākiem uzlabojumiem zaļās infrastruktūras politikas pilnveidē.
GIFT projekta nākamais pieredzes apmaiņas pasākums – otrais starpreģionālais tematiskais seminārs “Integrēta zaļā infrastruktūra mežiem un kokiem” notiks tiešsaistē 2025. gada 22. janvārī, un to organizēs LU ESASAC.
GIFT projektu, kura mērķis ir zaļās infrastruktūras integrēšana nozaru politikās un kura galvenais mērķis ir novērst bioloģiskās daudzveidības samazināšanos un mazināt klimata pārmaiņu ietekmi, 80% apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) starpreģionālās sadarbības programmas Interreg Europe ietvaros.