• Regīna Balode
  • Maģistratūras 1.kursa 2.semestrī, un prom biju no janvāra līdz maijam (datumi atkarīgi kā saplāno savu studiju plānu).
  • Joensuu pilsēta, Austrumsomijas Universitāte (University of Eastern Finland)
  • Studēju dabas zinību un mežniecības programmā, apguvu tādu kursus kā: meža pataloģijas; ievdas Somijas mežu aizsardzībā; biznesa un cilvēku ētika un tiesības; augu tanīni, augu ekofizioloģija, ziemas ekoloģija un sociālā mežsaimniecība
  • Patika – studiju vide (attīstītas laboratorijas, vērtīgi uzskates materiāli, pozitīva attieksme pret studentiem), tutoru jeb bodiju attieksme (viņi tiešām ļoti palīdzēja un interesējās par mums arī vēlākos mēnešos). Studentu apliecība viņiem darbojas kā atlaižu karte veikalos, muzejs un 50% dažādiem satiksmes transportiem, piemēram, vilcieniem. Kā arī neatņemama sastāvdaļa ir citi ERASMUSieši, mūsu kopīgie pasākumi un ballītes smile

Nepatika – ja biji izvēlējies kādu kursu un tur bija iekļautas kādas papildus ekskursijas vai kaut kas līdzīgs, par visu bija papildus jāmaksā, gandrīz vienmēr par papildus lietām bija papildus jāmaksā.

• Es dzīvoju pilsētas centrā un kopā jāmaksā bija 318 eur (tur iekļauts internets un arī mēbeles, kas papildus jāpasūta iesniedzot pieteikuma formu dzīvesvietai Somijā). Kopumā braucot uz Somiju tiek piešķirti 900 eur/mēnesī, summa ir pietiekama, Somijas augstskolu stipendiju iegūšana nav iespējama. Ar darba iespējām galvenais ir somu valodas zināšanas, bija arī zināmi gadījumi, ka studenti bija atbraukuši uz Somiju iegūt zinātnisko grādu, tad šādiem studentiem bija arī darba iespējas fakultātē vai kādā no zinātniskajiem centiem. Uz semestri atbraukušajiem šādu iespēju nav.
                  Ko ieteiktu tiem, kas plāno uz turieni doties?
  • Uzmanīgi plānot savas finanses tur, kā arī, papīru kārtošanas laikā nodrošināties ar sākotnējām finansēm (piemēram drošības maksa par dzīvesvietu – man bija 300 eur/jāsamaksā novembra beigās, maksa par studenta apliecību, kā arī biļešu izmaksas).
                  Ieteikumi dzīves vietai?
  • ERASMUS studentus parasti cenšas salikt kopā, kā arī šiem studentiem pašlaik tiek piedāvāti 2 vai 3 izvēles varianti. Kopumā teikšu, ka kvalitāte neatšķiras, izšķirošais ir attālums līdz skolai. smile
                  Ko gribētu, lai pārņem Latvijas universitāte no apmaiņas universitātes?
  • Uzskatu, ka līmenis ir diez gan līdzīgs, bet varētu pamācīties diskutējamo lekciju vadīšanu.
  • Ir vērts izmantot iespēju un aizbraukt pamācīties kaut kur citur! Izmantojiet iespējas kamēr tādas ir!!! smile