• Līva Purmale
  • 5. semestrī un biju prom 4 mēnešus.
  • Navarras Universitātē, Pamplonā (Spānija)
  • Apguvu priekšmetus: Biotecnología vegetal (augu audu kultūras), Botánica ambiental aplicada (vidē pielietojamā botānika), Climatología aplicada a la Biología (klimatoloģija biologiem), Malherbología (mācība par nezālēm)
  • Ļoti patika bibliotēkā izveidotās atsevišķās telpas grupu darbiem (bija kādas 8 mazas paredzētas 4 cilvēkiem, kādas 6 mazliet lielākas  paredzētas 6-8 cilvēkiem  un viena liela 10-14 cilvēkiem). Telpu nepieciešams iepriekš internetā rezervēt. Ļoti ērti, jo katrā telpā ir dators ar interneta pieslēgumu, tāfele, galdi krēsli un, kas ir pats labākais var netraucēti sarunātie kā arī netraucē pārējos!
  • Mazliet izbrīnu radīja, ka lekcija ir tikai 50 minūtes gara un tai seko 10 minūšu pauze. Šajā laikā ir reizēm pagrūti paspēt pārskriet no viena fakultātes gala un otru, lai nenokavētu nākamo lekciju.
  • Vienīgais mīnusiņš- telpas slikti vēdinātas un manuprāt pārkurinātas. Diezgan sarežģīta pieeja Wifi universitātes ēkā (vispār esot, bet jāsaņem speciāla parole).no universitātes datoriem internets ir pieejams, datori atrodami pat šur tur gaiteņos (izskatās mazliet kā bankomāti).
Ko tu ieteiktu tiem, kas plāno uz turieni doties?
  • Laicīgi jāsāk mācīties spāņu valoda, jo visas lekcijas un eksāmeni ir jākārto spāniski. Ar divu gadu iepriekšēju sagatavošanos pietiek, lai nepazustu un tiktu galā ar mācībām.
Universitātē neļauj staigāt šortos, pludmales čībās, krekliņos bez rociņām kā arī botās (biologiem pievēra acis attiecībā uz botām, jo lauka ekskursijās savādāk nemaz nevar, bet mediķiem apģērbam sekoja ļoti stingri) Noteikti vajag izgatavot EVAK karti- ja rodas problēmas ar veselību, ārsta apmeklējums (vismaz man traumās) bija bez maksas. Papildus apdrošināt veselību nav obligāti. Svētdienā strādā tikai dažas dežūraptiekas tā kā pirmās nepieciešamības zāles labāk paņemt līdzi no mājām. Svētdienās vispār veikali ir ciet. Ja ielidot sanāk svētdienā, jārēķinās, ka zobu birsti un tamlīdzīgas lietas ātrāk par pirmdienu sameklēt var būt pagrūti. Ieteikumi dzīves vietai?Kojas (colegio mayor) izpaužas kā pilna pansija (nav ne pašam jāgatavo, ne drēbes jāmazgā), bet tas ir dārgi.             Ko gribētu, lai pārņem Latvijas universitāte no apmaiņas universitātes?
  • Man ļoti patika atsevišķās telpas grupu darbam. Mēs strādājot netraucējām citus un citi mūs. Ļoti gribētu, lai bibliotēkā būtu redzamas visas grāmatas brīvi pieejamos plauktos nevis tikai biežāk lietotās. Tas ļoti atvieglo dzīvi, kad nav zināms tiešs grāmatas nosaukums, bet tikai tēma.