• Ilze Paeglīte
  • Bakalaura 5. semestrī no 2010. augusta līdz 2011. februārim
  • Orhūsā, Dānijā (Aarhus university)
  • Programma laikam skaitījās vienkārši biology, bet principā ņēmu kursus no agrikultūras fakultātes, no maģistru programmas pārtikas tehnoloģijā: Raw material quality and food technology, Molecular nutrition, Food and nutrition in economy and society + projekta darbu (15 ECTS), kur gāju uz laboratoriju izstrādāt projektu par imunoloģiju.
  • Patika: Pasniedzēji ļoti labi un telpas un aprīkojums, kas tiek piedāvāts studentiem arī pirmajā brīdī apžilbina, bet kopumā es netiku pie tiem kursiem, ko tiešām gribēju, tapēc mācību ziņā bija neliela vilšanās. Tašu to ļoti atspēkoja iespēja satikt, iepazīt un dzīvot kopā ar cilvēkiem no visas pasaules! + vēl bija tas ka viss ir samērā tuvu un visur var nokļūt ar riteni, kas man ļoti patika – pat vēl janvāra vidū braucu ar riteni, jo Dānijā riteņbraucēju celiņi viemēr ir tīrāki par ielām + pilsētas riteni var dabūt uz neierobežotu laiku par ~2ls!
Nepatika dāņu veikalu darbalaiki (~puspiecos viss veras ciet) un cenas. Pašiem dāņiem raksturīgais ziemeļnieku atturīgums ir tieši tāds pats kā latviešiem, tapēc tik daudz dāņus nesanāca iepazīt, kas ņemot vērā ka pusgadu tur pavadīju ir mīnuss, toties tagad ir daudz draugi no spānijas un Itālijas! Bet laikapstākļi gan tur bija briesmīgi. sad face
  • Dzīvošanas izmaksas atkarīgas no izvēlētās dzīvesvietas tipa, ko piedāvā universitāte – kojas vai studentu māja. Es dzīvoju mājā kopā ar vēl 8 citiem, katram sava istaba, kopīgas 2 virtuves un vannasistabas + veļasmašinas telpa (par veļasmašnu jāmaksā). Mēnesī maksāju 3000kr īsremaksu + kaut ko par internetu, ko paši ievilkām. Vieta bija ideāla – 10min ar riteni līdz skolai, 10 min ar kājām līdz pludmalei. Kojās sanāk lētāk, toties tās parasti ir tālu no skolas un sanāk daudz iztērēt autobusa biļetei (10 braucieni makā 120kr). Pašam atrast dzīvesvietu praktiski neiespējami, jo paši dāņi gaida rindā uz dzīvokļiem ko izīrē studentiem. Pārtikai un pārējai izdzīvošanai, ja daudz neballējās bāros un laicīgi iepērk alu līdzņemšanai iziet ~1500kr/mēn.
* 1000 dāņu kronas = ~95 Ls Mācību materiālus arī var nākties pirkt, daži paniedzēji izsniedz mapīti ar to, kas obligāti jāapgūst, bet no dažiem tā jāpērk – jāmaksā par printēšanu 10-20ls Ko ieteiktu tiem, kas plāno uz turieni doties?
  • Braukt pavasara semestrī!
    Ņemt līdzi instrumentus riteņa labošanai, jo visērtākais veids, kā dabūt riteni savā īpašumā Dānijā ir paņemt to kas domāts priekš 'common use' – parasti ir salūzis-caura riepa vai kautkas tikpat niecīgs, stāv ielas malā neviena negribēts. tā mūsu mājā ikviens iemītnieks tika pie riteņa!

    Noteikti ņemt līdzi ūdens un vēja izturīgu jaku, jo pirmajā nedēļā, kad aizbraucu (augusta vidū) nedēļu no vietas lija un tur ir nepanesami pretīgs vējš!

Ko gribētu, lai pārņem Latvijas Universitāte no apmaiņas universitātes?
  • Daudz atpūtas/mācību telpu, kur var izstrādāt grupu darbus un citas lietas! Bezmaksas mājasdarbu un studiju darbu printēšana!